February 24, 2019 04:47
Свет

Се урна хеликоптер во Бразил, во тек спасувачка акција

Во Бразил, во близина на градот Гуанабара Беј, се урна хеликоптер, соопшти полицијата, без да прецизира колку луѓе биле во него, во каква состојба се или која е причината.

Како што пренесуваат медиумите, во тек е спасувачка акција. Телевизијата Глобо јави дека во хеликоптерот имало четири лица.

Последните години криминални групи често гаѓаа полициски хеликоптери за време на нивните операции.

Полицијата не соопшти дали хеликоптерот летал во рамки на некоја полициска операција.

Related posts

(Видео) Најмалку двајца повредени во експлозија на гас во зграда во Хаг

Igor

Прекинато судењето на обвинетата за убиството на братот на Ким Џонг Ун

Filip

Тереза Меј поради Брегзит нема да присуствува на Форумот во Давос

Filip