January 17, 2020 17:06
Балкан

Се урна српски воен хеликоптер

Хеликоптерот “Газела” на српската армија се урна вечерва околу 19.10 часот во близина на аеродромот Лаѓевци, кај Алексинац при редовна вежба.

Во хеликоптерот имало двајца членови на екипажот кои, според првите испитувања, немале големи повреди и не биле во опасност.

Причините за несреќата не се познати.

Нови вести

ХРТ ќе гради мини елекстрана на гас

zane

Брнабиќ за датумот на избори: Ќе биде како што кажа претседателот Вучиќ

zane

Вучиќ и Додик за Дејтонскиот договор-Нема ништо без согласност на Србите

zane