June 28, 2022 13:32
Свет

Се урна мал патнички авион во Франција, најмалку петмина загинати

Најмалку пет лица загинале кога мал патнички авион се урнал на југоистокот на Франција, јавуваат француските медиуми.

Француската телевизија БФМ пишува дека патнички авион од типот „Жодел Д140“ се урнал денеска во 16 часот и 50 минути во близина на градот Адрец, во Изер, на југоистокот на Франција.

Телата на жртвите, објавила ТВ БФМ, биле пронајдени во целосно јагленисана состојба. Според неофицијални информации како што пренесуваат медиумите, меѓу жртвите, чиј број бил најмалку петмина, имало и едно дете.

Се уште не е познато како дошло до несреќата.

tại go88 về oppo go88 nổ hũ dang ky go88

chơi sunwin có bị bắt không cách tải sunwin cho iphone sunwin ông già noel