Хроника

Се судрија полициско „јети“ и комби во Капиштец

На 03.05.2021 во 13.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Митрополит Теодосиј Гологанов” се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „шкода јети”, сопственост на МВР и товарно возило „ивеко”, со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Д. од Скопје.

Во незгодата, возачот на возилото „шкода јети” се здобил со повреди, констатирани во Градската општа болница „8 Септември”.

Извршен бил увид.

 

AnimeDao animedao list: Watch Horimiya (Dub) Episode 5 (https://animedao.nl/m/5A31/ep-5)

AnimeHeaven animeheaven attack on titan: Watch One Piece Episode 837 (https://animeheaven.pro/m/2z1/ep-837)