January 26, 2021 11:55
Хроника

Се судрија камион и возило на МВР, две лица се повредени

Вчера во 09.15 часот на ул. „Ќемал Сејфула“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило „ивеко“ управувано од Д.Љ.(27) од Струга и патничко возило „рекстон“, сопственост на МВР, управувано од А.А.(28) од Скопје. Во незгодата, А.А. и сопатникот од возилото „рекстон“ се здобиле со повреди, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) Episode 23 at website https://animeflix.nl animeflix website

Attack on Titan Final Season Episode 6 at website https://animefreak.ws animefreak bleach