January 25, 2020 12:20
Хроника

Се судриле мотор и „вектра“, настрадал моторџијата и паркирано „рено“

На 07.11.2019 во 12.45 часот на улица „Благоја Стефковски“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „апачи“, со скопски регистарски ознаки, управуван од А.С.(32) од Скопје и патничко возило „опел вектра“, со охридски регистарски ознаки, управувано од И.П.(31) од с.Вевчани, струшко, при што било оштетено и паркираното патничко возило „рено“, со скопски регистарски ознаки.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот по што бил пренесен во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од екипа од СВР Скопје.

Нови вести

Виничанец се запали палејќи стрниште

Valentina

Во пломбиран вагон пронајдени четворица Авганистанци

Valentina

Прегазено 10-годишно дете во центар на Скопје

Valentina