June 13, 2021 00:59
Хроника

Се судриле воз и комбе кај Радуша

На 22.10.2020 во 17,15 часот било пријавено дека на  пругата помеѓу железничката станица  „Радуша“ и железничката станица „Јегуновце“ се случила незгода помеѓу патничкиот  воз кој сообраќал на релација Скопје – Кичево и товарно моторно возило “форд транзит“ со скопски регистарски ознаки,  управувано од Ф.Ќ.(44) од Тетово. Во незгодата возачот и сопатникот М.А.(56) од Тетово се здобиле со повреди констатирани во Клиничката болница Тетово. Извршен бил увид на местото на настанот.

AnimeTV the god of high school animetv: The Promised Neverland Season 2 Episode 5.5 (https://animetv.cc/m/9kY3) Episode Full

AnimeDao animedao website: Watch Your Lie in April Episode 14