July 17, 2019 12:56
Свет

Се сруши мал авион во Германија, загинаа две лица

Две лица загинаа при пад на мал авион источно од Берлин, соопшти германската полиција.

Авионот полетал во попладневните часови од Штраузберг, а се срушил на полјана оддалеченa неколку километри, пренесе „АП“.

Полицијата соопшти дека сѐуште не може да ги утврди причините за несреќата во која загинаа двајца мажи, а за кои нема детални информации.

Нови вести

Француската војска и полицијата сè посилно ја поддржуваат десничарката Марин ле Пен

zane

Руси паднаа од прозорец за време на секс, жената почина, а мажот преживеа и се врати на забавата

zane

Лидерите на 35 земји го потврдиле учеството на самитот Русија-Африка

zane