January 18, 2020 06:41
Свет

Се самоуби милијардерот Џефри Епстајн кој беше обвинет за педофилија

Американскиот финансиер соочен со обвиненија за трговија со луѓе и сексуално злоставување, Џефри Епстајн изврши самоубиство во затвор, пренесоа денеска американските медиуми.

Тој бил пронајден мртов во неговата ќелија во затворот во Менхетен, јави „Ројтерс“.

Во обвинението со кое се товареше Епстајн е наведено дека намамил десетина малолетнички во својата луксузна куќа и им плаќал за сексуалните услуги.

Нови вести

Трамп сокри, ама Пентагон откри дека има повредени американски војници

Igor

Претседателот Зеленски ја одби оставката на украинскиот премиер Гончарук

Igor

Помпео со изјава за можните закани по безбедноста на екс-амбасадорот на САД во Украина

Igor