October 23, 2021 01:18
Скопје

Се реконструира улицата „Мирка Гинова“ во Карпош 2

Во населбата Карпош 2, позади гимназијата „Орце Николов“, во  тек е реконструкцијата на улицата „Мирка Гинова“. Започнати се подготвителните активности, при што се отстранува стариот и оштетен асфалт. Оваа сообраќајница со децении не беше реконструирана, така што со овој инфраструктурен зафат, ќе се подобрат условите за движење на граѓаните кои живеат во овој дел од Карпош.

Претходно, градоначалникот на општина Карпош, Стефан Богоев склучи Меморандум за соработка со Министерството за транспорт и врски за обнова на улицата „Париска“, каде што веќе течат градежните активности на терен.

Инаку, улиците „Мирка Гинова“ и „Шекспирова“ во Карпош 2, како и „Гиго Михајловски“ и „Иван Аговски“ во Карпош 1 се обновуваат со средства и поддршка на Светска банка.

Летниот период од годината е најпогоден за инфраструктурни активности и оттука ги повикуваме сите граѓани на разбирање и почитување на времените сообраќајни режими.

ANIMEFLIX Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Watch Yowamushi Pedal: Glory Line Episode 25

Website https://twistmoe.net: Watch Kujira no Kora wa Sajou ni Manabu! twistmoe Episode 2 - Raw watch anime online

AnimeHeaven: Pokemon: The Rise Of Darkrai anime episode Full online free at https://animeheaven.pro animeheaven dragon ball

Cycling74: https://cycling74.com/author/60e7b942a87778412f9b1c5b

Mapleprimes: https://www.mapleprimes.com/users/gogoanimelol