July 26, 2021 03:22
Хроника

Се преврте турски автобус во Куманово, три лица повредени

Автобус со турски национални ознаки се преврте попладнево во Куманово, во населбата Долно Којнаре, јавува САКАМДАКАЖАМ.МК

Порталот јавува за три повредени лица, а автобусот во моментот на излетувањето од патот, бил полн со патници.

Автобусот се исклучил од автопатот, и во миговите кога требало да продолжи по магистралниот пат кон Крива Паланка, излетал од патот.

„Според првичните информации, три лица се здобиле со полесни повреди, но одбиле лекарска помош“, велат од кумановската полиција.

На лице место е увидна екипа, како и Итна помош и Противпожарната единица, јавува СДК.

ФОТО: СДК.МК

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD. Kuroshitsuji Recap (https://animebee.to/m/bb4p) Episode Full

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD. Watch Cuticle Detective Inaba Episode 12

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. Sinbad: Night at High Noon and the Wonder Gate (https://animefreak.ws/m/X4ol) Episode Full

KissAnime Slideserve: https://www.slideserve.com/kissanimemx