January 21, 2019 22:11
Свет

Се преврте брод во Орегон, три лица загинаа

Тројца рибари загинаа откако нивниот рибарски брод се преврте од голем бран во водите во близина на брегот на Орегон.

Бродот бил ангажиран за лов на ракови, објави АП.

Загинатите рибари биле на возраст од 48 до 50 години.

Related posts

Во експлозија на автомобил бомба во Ирак загинаа пет лица

Valentina

Две жртви од едно каснување на змија отровница

24news

Тереза Меј има поддршка од речиси 200 пратеници

Filip