October 17, 2021 18:55
Балкан Свет

Се преврте автобус од Србија кој возел за Стокхолм има повредени 17 лица

На Германскиот автопат А13 помеѓу Стаков и Фрајвалд, во сојузната држава Бранденбург, се претвртел автобус од Србија. Во него имало 34 патници, а 17 биле повредени.

Тешко повредените биле веднаш пренесени во болницата во Котбус и Берлин, пренесува Билд.

Според првичните информации, станува збор за автобус од Србија кој пренесувал патници од Германија, Шведска, Израел и Србија.

Како што пренесуваат медиумите, автобусот бил упатен на релација од Белград преку Берлин за Стокхолм, па имало многу меѓународни патници. Во автобусот имало двајца Израелци, еден Швеѓанец, шест Германци и седум Срби.

Website https://gogoanime.be: Watch Shingeki no Bahamut: Genesis - Roundup gogoanime Episode Full gogoanime website reddit

Website https://animeheaven.pro: Watch With a Dog AND a Cat, Every Day is Fun animeheaven Episode 24 black clover anime heaven

Website https://animebee.to: Watch Dead Heat animebee Episode Full dubbed anime

Sailor Moon SuperS (Dub) Episode 39

Linktr: https://linktr.ee/gogoanimelol

Ulule: https://www.ulule.com/gogoanimelol/#/