June 24, 2021 21:05
Македонија

Се помалку членови на ВМРО-ДПМНЕ на блокадите на Мицкоски, граѓаните не веруваат во неговите лаги, не сакаат блокади и деструкции

Фијаското на таканаречените протести на Христијан Мицкоски покажува дека дури ниту во неговата партија веќе не му веруваат лагите што секојдневно ги пласира.

Се помалку членови на ВМРО-ДПМНЕ учествуваат во блокадите на Мицкоски, кои ги нервираат граѓаните и го отежнуваат нормалното секојдневно функционирање.

Додека Мицкоски измислува непостоечки проблеми за да си ја здржи фотелјата во белиот дворец, СДСМ, Владата и парламентарното мнозинство остануваат посветени на реформите што носат развој, што носат напредок во интеграцијата кон ЕУ.

WCOStream Watch english anime Online in HD for FREE. By the Grace of the Gods (Dub) Episode 12

AnimeHeaven Watch english anime Online in HD for FREE. Licca-chan to Yamaneko Hoshi no Tabi Episode Full

Watch anime online for free at GoGoAnime gogoanime one piece. Stellvia (Dub) Episode 26

KissAnime Wordpress: https://kissanimemx.wordpress.com/