November 19, 2019 12:24
Магазин

Се ожени генералниот секретар на СДСМ, Николовски

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски викендов се ожени со неговата избраничка Андријана Јакимовска. Судбоносното „да“ го кажаа во манастирот Јоаким Осоговски во Крива Паланка.

Доскорешниот министер за земјоделство и сегашен генерален секретар на партијата, венчавката ја најави уште летоска кога избраничката ја побарал за жена на нивниот одмор во Порторож во Словенија.

Нови вести

Во Дортмунд повторно поставена најголемата елка на светот

Igor

(Видео) Телохранителот се фрли пред куршумот и ја спаси жената

Igor

Повик за акција – UNSMOKE your world

Valentina