June 23, 2021 08:19
Хроника

Се запали локоматива на патнички воз

На 15.05.2021 околу 19.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на Железничка станица Скопје настанал пожар во локомотива која го влечела патничкиот воз, кој сообраќал на релација Гевгелија-Скопје.

Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема.

Увид извршила екипа од СВР Скопје.

AnimeTV watch anime online: Watch Dr. Stone Episode 14

KissAnime kissanime promare: Dragon Ball Z (Dub) Episode 291