July 26, 2021 02:14
Хроника

Се запали автобус на ЈСП, нема повредени

Во центарот на Скопје, кај комплексот банки, попладнево се запали автобусот на ЈСП. Повредени нема, а пожарот веќе е изгаснат.

Како што потврди за МИА Владимир Симоновски од Противпожарната бригада, причината за пожарот е запалување на моторот на автобусот.

– Причина за пожарот најверојатно е моторот на автобусот, можно е да станува збор за истекување на нафта. Противпожарната екипа интервенираше во гаснење на пожарот и сега е завршено, рече Симоновски.

И од МВР потврдија дека „причината за пожарот е моторот“ и дека тој веќе е изгаснат. бт/сп/

AnimeFreak Watch english anime Online in HD for FREE. Girls' Frontline Episode 24

https://aniwatch.pro watch anime free. Miyakawa-ke no Kuufuku (https://aniwatch.pro/m/jY5m) Episode Full

KissAnime Watch anime online, English anime online HD. Chao Shen Xueyuan season3 (https://kissanime.mx/m/y0VV) Episode 10

KissAnime Ourstage: https://ourstage.com/kissanimemx