January 24, 2020 08:22
Хроника

Се запалила кафеана па изгорело и комби во Бутел

На 14.01.2020 во 01.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во угостителски објект на улица Томе Пуре во Скопје.

Со пожарот бил зафатен задниот дел од објектот, во кој имало повеќе стари гуми од возила, кровната конструкција на објектот и помошната просторија, сопственост на А.С., како и товарно возило „рено мастер“, сопственост на Н.С.(52) од Скопје, кое било паркирано во непосредна близина.

Пожарот бил локализиран од екипа на Противпожарната бригада Скопје, а повредени лица нема. Извршен е увид.

Нови вести

Истрагата за исчезнувањето на Аслани во погрешна насока

Igor

Ел Чека осуден на една година затвор, условно

Igor

Струмичанец нападнал девојка, па при апсењето натепал полицаец и побегнал

Valentina