March 22, 2019 01:51
Спорт

Се е подготвено за жрепката в сабота за СП во кошарка во Кина

Меѓународната кошаркарска федерација (ФИБА) потврди дека жрепката за Светското првенство во Кина ќе се одржи во сала во Шенжен.

Жрепката е закажана за сабота, 16 март, од 11.45 часот по средноевропско време, пред 8.000 гледачи во Арената Шенжен Беј, со посебно учество на кошаркарски и музички ѕвезди.

-Среќни сме што можеме да и понудиме на публиката во салата, како и оние кои ќе гледаат преку официјалниот Јутјуб канал, повеќе од жрепка со ѕвездите на вечерта, како што се Коби Брајант, Јао Минг и Џејсон Деруло, рече првиот човек на ФИБА, Орасио Mураторе.

На Светското првенство ќе се натпреваруваат 32 национални тима.

Нови вести

Иновативен потег во Австралија – судија на фудбалски натпревар носеше микрофон

Filip

Бојкот на дел од навивачите на Челзи поради менаџерот Сари

Filip

Роналдо казнет со 20.000 евра, ќе игра против Ајакс

Filip