January 22, 2019 22:59
Хроника

Се допишувале на Интернет,закажале средба-девојка доживеа пекол кој долго ќе го памети

Се допишувале на Интернет, па закажале средба – доживеа пекол кој долго ќе го памети

Велешанка пријавила обид за силување, полицијата го истражува слуќајот. Според информациите на полицијата , вечера  во 14.00 часот во СВР Велес, С.Ш. (27)  од Велес, пријавила дека лицето Е.Ш.(31) од Прилеп се обидел да ја силува. Тие претходно оствариле комуникација на социјалните мрежи и договориле средба во Велес. Со возилото на Е.Ш. отишле на костурницата во Велес каде што ја присилувал на сексуален однос. Откако, го одбила, тој почнал да ја удира. С.Ш. паднала во безсознание, а Е.Ш. ја оставил во близина на Младинскиот парк и заминал во непознат правец. Со возило на Итна медицинска помош С.Ш. била пренесена во Јавната здравствена установа – Општа болница Велес. СВР Велес презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Related posts

Сакала да се запали во полициска станица

24info

Единаесет сообраќајки во Скопје, потешко повреден мотоциклист

admin

Во Скопје 23 сообраќајки за празниците, повредени 19 лица

Filip