0 C
Skopje
August 20, 2018
  • почетна
  • Вести
  • Хроника
  • Се допишувале на Интернет,закажале средба-девојка доживеа пекол кој долго ќе го памети
Хроника

Се допишувале на Интернет,закажале средба-девојка доживеа пекол кој долго ќе го памети

Се допишувале на Интернет, па закажале средба – доживеа пекол кој долго ќе го памети

Велешанка пријавила обид за силување, полицијата го истражува слуќајот. Според информациите на полицијата , вечера  во 14.00 часот во СВР Велес, С.Ш. (27)  од Велес, пријавила дека лицето Е.Ш.(31) од Прилеп се обидел да ја силува. Тие претходно оствариле комуникација на социјалните мрежи и договориле средба во Велес. Со возилото на Е.Ш. отишле на костурницата во Велес каде што ја присилувал на сексуален однос. Откако, го одбила, тој почнал да ја удира. С.Ш. паднала во безсознание, а Е.Ш. ја оставил во близина на Младинскиот парк и заминал во непознат правец. Со возило на Итна медицинска помош С.Ш. била пренесена во Јавната здравствена установа – Општа болница Велес. СВР Велес презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Related posts

Со пиштол и се заканувал на вработената – ограбена аптека во Скопје

24info

Тешко повреден кичевец кој со автомобил излетал во нива

24info

Викендов еден загинат и 27 повредени во сообраќајки

24news