June 25, 2022 23:00
Скопје

Се гради пристапна рампа кон пешачкиот мост во Сарај

Екипите на ЈП „Улици и патишта”, по налог на Град Скопје, деновиве интензивно работат на изградба на рампа за пристап на лицата со потешкотии во движењето кон пешачкиот мост во Сарај.
Пристапната рампа е поставена паралелно со скалите. Во тек се подготовките за бетонирање.
Со изградбата на оваа рампа ќе се овозможи полесен пристап до мостот во Сарај за сите граѓани, за лицата со потешкотии во движењето, за родителите со мали деца,  велосипедистите и за рекреативците. Изградбата на рампата се очекува да заврши до крајот на месецов.

bài go88 go88 đăng nhập bằng facebook go88 phiên bản 1.0

sunwin tài xỉu online SUNWIN cổng game Đánh bài Nổ hũ Siêu Đỉnh sunwin đánh cho iphone