August 5, 2021 03:46
Спорт

Сејдини на средба со Филипче ги предаде билетите за здравствените работници

Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Муамед Сејдини денес оствари средба со министерот за здравство, Венко Филипче, на која ги даде ветените билети за натпреварите на македонската репрезентација на Европското првенство.

– Здравствените работници ја водеа битката на нашата генерација. Горди сме што им пружаме малку поинакво задоволство со можноста да ги бодрат македонските фудбалери на Европското првенство, стои во пораката на ФФМ.

Првиот натпревар на евро-шампионатот, македонските фудбалери ќе го играат на 13 јуни во Букурешт против Австрија.

На 17 јуни е дуелот со Украина исто така во Букурешт, додека на 21 е средбата со Холандија во Амстердам.

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Watch Fortune Arterial: Akai Yakusoku - Tadoritsuita Basho Episode Full

Watch anime online for free at AnimeHeaven watch anime free. Watch On Your Mark Episode Full

Watch anime online for free at 4Anime 4anime hunter x hunter. ERASED (Dub) (https://4anime.biz/m/PMV0) Episode 12