August 5, 2021 03:45
Свет

Сестрата на Ким Џонг-ун со порака до САД – Ќе бидете разочарани

Сестрата на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун ја отфрли можноста за продолжување на дипломатските преговори со САД, додавајќи дека тоа ќе доведе до уште поголемо разочарување.

Ким Јо-јинг ова го изјави откако американскиот советник за национална безбедност Џејк Саливан ги опиша како „интересни сигнали“ од неодамнешната изјава на севернокорејскиот лидер, дека неговата земја е подготвена и за дијалог и за конфронтација, но повеќе за конфронтација, пренесуваат светските агенции.

„Се чини дека САД ја толкуваат оваа ситуација како утеха за себе. Очекувањето избрано од САД е погрешен пат и тоа ќе доведе до уште поголемо разочарување“, рече сестрата на Ким.

Ким Џонг-ун неодамна изјави дека судбината на дипломатијата и односите со Соединетите Американски Држави зависи од тоа дали Вашингтон ќе се откаже од, како што вели, непријателската политика.

Претходно беше оценето дека неговата земја мора да се подготви и за дијалог и за конфликт со САД под претседателство на Џо Бајден.

Говорејќи за стратегијата на Вашингтон за време на пленарната седница на партијата, тој истакна дека земјата мора да се подготви и за дијалог и за конфликт, особено мора да биде целосно подготвена за конфликт.

Тој повика на остар и брз одговор околу можностите што брзо се менуваат и на напорите да се фокусираат на стабилно преземање на ситуацијата на Корејскиот полуостров, објавија медиумите.
Џо Бајден не ја исклучи можноста еднаш да се сретне со Ким Џонг-ун, но посочи дека тоа нема да го стори без неговите јасни ветувања.

https://wcostream.cc wcostream amazing world of gumball. Dragon Ball Z: Battle of Gods (Dub) Episode Full

AniWatch Watch anime online, English anime online HD. Nezumi Monogatari: George to Gerald no Bouken (https://aniwatch.pro/m/LPQa) Episode Full

Watch anime online for free at GoGoAnime gogoanime haikyuu to the top. Urahara (https://gogoanime.be/m/pWGm) Episode 12

KissAnime Linkhay: https://linkhay.com/blog/162206/kissanime-watch-anime-online