January 24, 2021 19:55
Спорт

Серија А му се поклони на Гранде Горан

Maкедонскиот капитен Горан Пандев неодамна ја оствари својата голема желба и се пласираше со Македонија на ЕП.

Пандев освен што е легенда за Македонија, тој е вистинска икона и во Серија А. Сега Серија А му оддаде признание. Серија А го опиша Пандев како човек кој освоил се во својата клупска кариера.

 

Sword Art Online Alicization War of Underworld Part 2 (https://crunchyrollfree.com/m/0noR) Episode 11 at Crunchyroll crunchyroll premium

High School DxD Hero (Dub) Episode 12 at website https://animeplanet.cc jojo's bizarre adventure anime planet