June 28, 2022 09:11
Балкан

Серијата дојави за поставени бомби утрово продолжи за 97 белградски училишта

Утрово, многу белградски училишта добиле извештаи за поставени бомби, јавуваат српските медиуми. Според написите, известени биле надлежните служби и било потребно да се изврши претрес од страна на специјализирани екипи.

Според сознанијата на редакциите на Н1 Белград и РТС, извештаите стигнале до основните училишта „Краљ Петар Втори Караѓорѓевиќ“ на улица Маруличева, Владимир Роловиќ, Ѓура Јакшиќ, Данило Киш, Свети Сава, Дринка Павловиќ, Коста Абрашевиќ во Ресник, и Караѓорѓе на Карабурма и во уште неколку белградски и земунски училишта. Дојави, според последните информации од овие медиуми, пристигнале во вкупно 97 училишта.

За пријавата биле информирани надлежните служби и претстои претрес од страна на специјализирани екипи, информираат од РТС. Во некои училишта проверките биле веќе завршени и се покажало дека пријавите се лажни.

tại go88 về oppo

sunwin tài xỉu Sunwin – Ông Hoàng đổi thưởng, đẳng cấp game bài đại gia sunwin pro plus apk