January 27, 2022 07:13
Магазин

Серена Вилијамс и ќерката позираат во исти фустани

Серена Вилијамс позира за фотосесија со својата мини-јас Алексис Олимпија Охенијан Џуниор.

На видето што го сподели на Инстаграм, тениската професионалка (40) и нејзината четиригодишна ќерка, двете облечени во исти фустани со боја на мандарина, се вртат пред да ја направат истата поза.

На нозете имаат црвено-портокалово-сини патики со бели врвки.

Вилијамс не ја опиша објавата, но многу нејзини познати пријатели и фанови ги коментираа фотографиите, меѓу нив и Патрик Муратоглу, тренер на 23-кратната победничка на Грен слем турнири, кој напиша: „Изгледа среќата започнува со О…“, алудирајќи на малата Олимпија.

Иако не беше прикажан на видеото, нејзиниот сопруг Алексис Охенијан, ко-основачот на „Редит“ со кој Вилијамс ја има ќерката, неодамна одбележа важна пресвртница за парот.

Двојката ја прослави четвртата годишнина од бракот на 16 ноември.

„Пред 4 години ме направи најсреќниот човек на светот и нашето мало семејство ме прави да се чувствувам поблагодарна секој ден. 16 ноември секогаш ќе биде многу посебен ден за нашата семејна годишнина. Среќна годишнина @serenawilliams“, напиша тој.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

That Time I Got Reincarnated as a Slime

My Hero Academia (Dub) Episode 11

free anime online AnimeHeaven Bleach

animeheaven es Komi Can’t Communicate

english anime The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat