Спорт

Сензација во Мелбурн- Бранителката на трофејот, Осака загуби од американката Анисимова

Бранителката на титулата во Мелбурн, Наоми Осака, го заврши настапот на Австралија опен во третото коло коло.

Осака потклекна пред Американката Аманда Анисимова, која до победата дојде откако во десеттито гем од третиот сет успеа спаси две меч топки.

Мечот кој траеше два часа и 18 минути, 60. тенисерка на ВТА листата, го доби со пресврт и во супер тај-брејкот.

Осака го доби првиот сет со 4/6, на што Анисимова возврати со 6/3 и 7/6. Во супер тај-брејкот освои дупло повеќе поени од противничката (10:5).

Анисимова, во осмина-финалето ќе игра против првата носителка, Ешли Барти. Домашната тенисерка во два сета, со 6/2, 6/3, ја победи Камила Џорџи од Италија.

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

anime sites Naruto (Uncropped) (Dub)

The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants Episode 12

free anime online Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

dubbed anime Fairy Tail

ANIMEFLIX Naruto: Shippuden (Dub) Episode 500