January 28, 2022 07:27
Македонија

Селмани: Алтернатива не влегува во Владата само поради неколку министерски места, ќе сака да внесе нешто ново и свое

Поранешниот министер за здравство и претседателски кандидат, Имер Селмани, вечерва во емисијата „24 анализа“ рече дека државата е пред голем предизвик- дали ќе се продолжи со новото парламентарно мнозинство со постоечката власт или ќе се оди на брзи парламентарни избори.

– Или ќе имаме ново неубедливо широко мнозинство, но и тоа е кревко. Анализирајќи ги сите постапки на Алтернатива и нивното искуство од пред неколку години кога беа во коалиција со ДУИ и СДСМ, очекувано беше дека тие ќе поставуваат многу ситни, фини теми од стратешки концепт. Немам дилема дека Алтернатива концепциски нема разлики во однос на прогресивната ориентација на СДСМ и ДУИ, вели Селмани.

Тој смета дека партијата ќе сака нешто ново и автентично да внесе и за тоа треба, според него, останатите владеачки партии да бидат трпеливи.

-Не е само кадровската политика, затоа што лошо би било доколку Алтернатива влезе во Владат само поради еден-двајца министри, заменици и неколку директори, лошо ќе поминат на наредните избори. Ќе биде добро за нив и државата доколку донесат нешто свое и нови елементи во Владата, потенцира Селмани.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 15

AnimeHeaven Dragon Ball Super (Dub)

AnimeHeaven Dragon Ball (Dub) Episode 153

anime heaven au Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

english anime AnimeHeaven Boruto: Naruto Next Generations (Dub)