June 25, 2022 09:48
Спорт

Селекторот на Бугарија го објави списокот за мечот против Македонија

Бугарскиот селектор Јасен Петров го објави денеска својот избор од 25 фудбалери за јунскиот циклус натпревари од новото издание на УЕФА Лигата на нации, кој Бугарија го започнува на 2 јуни со дуелот против македонската репрезентација во Разград.

Во бугарскиот национален тим се враќаат централните дефанзивци Божидар Чорбаџијски и Пламен Глабов, а дебитант на списокот на Петров е халфот Андријан Краев од Левски.

По дуелот со Македонија во Разград, Бугарија во јунскиот циклус ќе одигра два натпревари против Грузија, а ќе му гостува на Гибралтар.

go88 nạp tiền bị từ chối Tải go88 apk ios về ip - Android Game bài đại gia go88 md5

Sunwin - Nhà cái Game Bài Đổi Thưởng Hay Nhất 2022