January 21, 2022 21:47
Македонија

Села: Со уцени и притисоци го задржавме Гостивар, го освоивме Дебар

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села на вечерашната прес конференција објави дека партијата го задржува градоначалничкото место во Гостивар и истовремено го добива и Дебар.

Села обвини за уцени, притисоци и поткуп и им се заблагодари на сите граѓани кои имаа „имаа храброст да го искажат својот глас“.

-Ги освоивме Гостивар и Дебар, победивме во првиот круг, додека во 5 други општини одиме во вториот круг, ќе има втор круг. Верувам дека заедно со граѓаните ќе можеме да го зголемиме бројот на општини предводени од албанската опозиција, рече Села.

 

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Hunter x Hunter (2011)

ANIMEFLIX Record of Ragnarok Episode 9

ANIMEFLIX Record of Ragnarok

animeflix website My Hero Academia Season 2

ANIMEFLIX Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 11