January 22, 2022 22:15
Македонија

Села: Се чуствувам разочаран од Алтернатива

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, во интервју за емисијата „200“ на Алсат, првпат проговори по последните политички случувања и „разделбата“ што оваа партија ја имаше со Алтернатива, која веќе потпиша договор за влез во Владата.

Села првично рече дека се чувствува разочаран, но не даде конкретен одговор што се случи со заладувањето на оваа коалиција и промената на односот на Алтернативата кон неговата партија.

„Се чувствувам разочарано, не можам да се чувствувам поинаку, но и горд на секој пратеник на АА, на секој претставник на АА, кои се сериозни и решителни. Знаеме дека имавме 12 пратеници од народот, овие 12 пратеници не се сопственост на субјектот туку се сопственост на граѓанинот кој гласал за промени“, рече Села.

„Коалициите не се лесни, тие се тешки. Ние можеме да одговараме за нашите чекори, за чекорите на другите политички субјекти тие самите мора да одговараат. Ги слушнавме нивните аргументи и нека ми кажат во кој дел Зијадин Села е антиевропски“, нагласи тој.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

online anime Attack on Titan Season 2 (Dub)

AnimeHeaven Dragon Ball Super (Dub) Episode 122

AnimeHeaven JUJUTSU KAISEN (Dub) Episode 18

AnimeHeaven Naruto (Dub) Episode 212

To Your Eternity Episode 12