December 9, 2021 02:34
Македонија

Села: Коалицијата со Алтернатива е стабилна, потврдена заемната поддршк со ВМРО-ДПМНЕ во вториот круг

Претседателот на Алијанса за Албанците, г-дин Зијадин Села, во просториите на Собранието на се сретна со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г-дин Христијан Мицкоски, со кого разговараше за текот на изборниот процес и понатамошните чекори.

На средбата беше потврдена заемната поддршка во вториот круг, за општините за кои имавме договор за првиот круг. 

-Коалицијата меѓу Алијанса за Албанците и Алтернативата е стабилна и работиме заедно за да создадеме ново парламентарно мнозинство во многу краток период. И покрај манипулациите, притисоците, купувањето на гласови и злоупотребите, граѓаните докажаа дека се против Владата, и сегашната власт веќе нема легитимитет да ја води земјата ниту на локално ниту на централно ниво, велат од АА.

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 26

AnimeDao Attack on Titan Season 3 Part 2

SK8 the Infinity (Dub) Episode 11

My Hero Academia Season 5 (Dub) Episode 22

AnimeDao Horimiya