Свет

Секта од Панама уби бремена жена и шест деца – Осудени на 50 години затвор

Судот во Панама на максимална казна од 50 години затвор осуди седум членови на една секта, кои убиле бремена жена и шест деца во ритуал на „егзорцизам“.

Претходно, уште двајца членови на сектата „Нова божја светлина“ беа осудени на по 47 години затвор, јавува АБЦ Њус , а пренесува Танјуг.

На 13 јануари 2020 година, тие поканиле голем број селани во нивната импровизирана црква, а според властите, ги тепале со палки и мачети, додека некои биле принудени да се соблечат и да одат по скара.

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

free anime online AniWatch Naruto: Shippuden (Dub)

Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

Black Clover Episode 167

ani watch TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

AniWatch Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 11