June 16, 2021 15:56
Свет

Седум полицајци повредени во напад со автомобил во Ерусалим

Седум израелски полицајци  се ранеи во напад со автомобил во источниот дел од Ерусалим. Полицијата соопшти дека напаѓачот е убиен.

-Напаѓачот е убиен од страна на полицијата, изјави Мики Розенфелд, портпарол на полицијата без да даде засега други детали.

Нападот е ивршен во Шеик Џарах дел од источен Ерусалим населен претежно со Палестинци.

Полицајците имаат различен степен на повреди.

KissAnime kissanimenz: Watch JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 12

GoGoAnime gogoanime site: Watch SK8 the Infinity (Dub) Episode 10 (https://gogoanime.be/m/MN4a/ep-10)