January 28, 2022 07:37
Свет

Седум мировници на ОН загинаа во Мали

Најмалку седум членови на мировната мисија на Обединетите нации загинаа денеска во терористички напад во центарот на Мали, а уште тројца се тешко повредени, соопшти мисијата на ОН на Твитер.

Логистички конвој бил нападнат со импровизирана експлозивна направа на патот меѓу Дуенс и Севара, област каде активните терористички групи се поврзани со Ал Каеда и Исламската држава, објави Ројтерс.

Засега никој не ја презеде одговорноста за терористичкиот напад.

anime to watch. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

animefreaktv DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

anime streaming BANANA FISH

AnimeFreak Demon Slayer: Entertainment District Arc

AnimeFreak Seirei Gensouki: Spirit Chronicles Episode 6

stream anime online Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai