February 23, 2019 08:21
Хроника

Седум Авганистанци откриени во автомобил кај „Богородица“

Седум Авганистанци откриени во автомобил кај „Богородица“

На 06.10.2018 година во 02.30 часот од страна на патрола од Граничен премин Богородица, во село Прдејци било сопрено патничко моторно возило “Сузуки Свифт“ со велешки регистарски ознаки управувано од Р.М.(47) од Гевгелија.

При преглед во возилото , биле пронајдени седум авганистански државјани на возраст од 18 до 38 години.

Мигрантите и возачот се приведени за понатамошна постапка.

Related posts

Загина жител на Неготино, кој излетал со автомобилот од патот кај село Кадино

Ivona

Кривична против три лица поради посредување и трговија со оружје

24info

Ја бодел сопругата пред очите на десетгодишниот син

Ivona