January 24, 2022 21:21
Македонија

Седумте преживеани од автобусот ќе бидат етапно отпуштани од болницата

Стабилна и непроменета е состојбата на сите лица сместени во болницата Пирогов од инцидентот со автобусот на автопатот Струма.

Професорот Николај Габровски, раководител на Клиниката за неврохирургија, вчерашната операција ја оценува како нормална со непречен постоперативен период.

На повредените од денот на приемот до денес им се обезбедува потребната медицинска нега. Нивната состојба секојдневно се проценува и се преземаат потребните медицински мерки, уверуваат од болницата.

Пациентите ќе бидат отпуштени во фази во зависност од нивната состојба.

 

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

anime sites GoGoAnime Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

My Hero Academia Season 5 Episode 17

GoGoAnime Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2 Episode 17

free anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

Bleach (Dub) Episode 363