December 9, 2018 20:50
Хроника

Седумдесетгодишник со пиштол решавал расправија во Гостивар

Старец од село Форино со пиштол се заканувал по распрафија во кафетерија во Гостивар, информираше МВР.

Станува збор за Л.У.(70), против кого надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава за загрозување со опасно орудие при тепачка или караница.

Според полицијата, инцидентот се случил околу 7.10 часот на улицата Браќа Ѓиноски во Гостивар.

По претходна вербална расправија Л.У. упатил закани кон З.Р.(40), Б.К.(27) и Т.Ф.(49), сите од село Добридол, при што извадил и пиштол, кој го носел со себе. Случајот бил пријавен во полицијата која кај Л.У. пронашла и одзела пиштол „Глок” и рамка со 13 куршуми калибар 9 милиметри.

Related posts

Приведен албански државјанин по кого е распишана потерница од Интерпол

24news

Двајца Бугари повредени во сообраќајка на автопатот Градско-Прилеп

24info

Крвава драма во Велес: Четворица упаднале во неговиот дом додека спиел, го претепале и му се заканувале по живот

24news