September 25, 2021 02:25
Македонија

Седници на четири собраниски комисии

Во Собранието за денеска се закажани седници на комисиите за политички систем и односи меѓу заедниците, за образование, наука и спорт, за труд и социјална политика, како и седница на Комитетот за односи меѓу заедниците.

Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците треба да расправа по Предлог на законот за изменување и дополнување на Законот за Собранието, по скратена постапка, во второ читање, на предлог на Талат Џафери, Јован Митрески, Арбер Адеми, Кастриот Реџепи, Сурија Рашиди, Никола Мицевски.

Пред Комисијата за образование, наука и спорт се предложените  измени и дополнувања на  Законот за наставниците и стручните соработници во основните и средните училишта и на Законот за Бирото за развој на образованието, двата во прво читање, а пред Комисијата за труд и социјална политика законските измени со кои треба да се овозможи материјален надомест за уште 1 100 стечајни работници.

На дневен ред на Комитет за односи меѓу заедниците е одбележувањето на 20 годишнината на Охридскиот Рамковен договор.

Yamada-kun to 7-nin no Majo (https://animeflv.uk/m/vn35) Episode Full

Website https://animebee.to: Watch Kandagawa Jet Girls OVA (Dub) animebee Episode Full anime streaming

AnimeDao: Ah My Buddha Katsu (Dub) anime episode 12 online free at https://animedao.nl animedao tower of god

Animepahe: Yamibo: Darkness, The Hat and the Travelers of the Books anime episode 13 online free at https://animepahe.cc anime online

Spoke: https://www.spoke.com/companies/animefreakws-60dc430b2cd3fa3dbb01a424

Codechef: https://www.codechef.com/users/animefreakws