June 21, 2021 17:53
Македонија

Седници на две собраниски комисии

Во Собранието на Северна Македонија денеска седници ќе одржат Комисијата за образование, наука и спорт и Законодавно-правната комисија.

На дневен ред на двете комисии се Предлог-измените на Законот за наставници и стручни соработници во основните и средните училишта и на Законот за Бирото за развој на образованието, двата во прво читање.

KissAnime kissanime seven deadly sins: Watch Assassination Classroom (Dub) Episode 2

GoGoAnime gogoanime mobile: Watch Dragon Ball Super (Dub) Episode 69 (https://gogoanime.be/m/0zQG/ep-69)