October 22, 2021 09:16
Спорт

Седлоски е задоволен од играта и покрај елиминацијата на Шкупи

Португалскиот претставник во новоформираната фуедбалска Конференциската лига на УЕФА, Санта Клара и формално го одработи пласманот во следната квалифиакциска рунда во довмечот со македонскиот претставник Шкупи откако во вториот меч го совлада со 2:0, а на првиот во Скопје бешеу уште поубедлив и славеше со 3:0. Шкупи не доби ниту теоретска шанса да се понадева на изненадување бидејќи Санта Клара за едно полувреме го реши натпреварот.

По вториот пораз од португалскиот ривал, тренерот на Шкупи, Гоце Седлоски не беше разочаран.

-Мислам дека во првиот натпревар, мојот тим беше исплашен и премногу го респектираше противникот. За овој меч направивме промени во тимот. Шанса добија и други фудбалери. Задоволен сум од играта на реваншот, особено во вториот дел. Санта Клара ја заслужи победата и пласманот и им посакувам среќа во натпреварувањето, изјави Седлоски по мечот.

Website https://gogoanime.be: Watch Natsufuku no Shoujo-tachi gogoanime Episode Full free anime

WCOStream: Coicent (Dub) anime episode Full online free at https://wcostream.cc black clover wcostream

TwistMoe: Tick & Tack anime episode 1 - 04 online free at https://twistmoe.net twist moe

Website https://animepahe.cc: Watch Zoku Owarimonogatari animepahe Episode Full watch animes

Nccal gov: https://www.nccal.gov.kw/boards/topic/1470/wwwvulnwebcom/page/77#8155

Connect garmin: https://connect.garmin.com/modern/profile/632c1172-7170-4197-96fe-c880fe6bff83