June 26, 2022 07:34
Македонија

Северна Македонија пристигна на Богородица

Како што беше најавено, промената на името прво ќе почне на граничните премини.

Таблата на која е испишано Северна Македонија веќе е на граничниот премин Богородица, но се уште не е поставена, дознава 24 Инфо. Тоа најверојатно ќе биде направено утре.

Официјална Атина очекува уште утре Скопје да почне со исполнување на обврските за промена на името, пред се имињата на институциите, како и користење на новото име- ерга омнес.

Фото: 24Инфо

Поврзани вести

Фото галерија: „Излези за љубов! достоинство, еднаквост, правда“- мото на овогодинешното издание на „Скопје прајд“

Valentina

(Фото- Видео):Почна парадата на гордоста

Valentina

ССМ притисокот го продолжува на улица- од понеделник ќе го блокира Скопје

Igor

https://tai.go88.is/

lấy lại tài khoản sunwin