Свет

Северна Кореја потврди дека оваа недела тестирала ракети

Оваа недела Северна Кореја тестираше модернизирани крстаречки ракети со долг дострел и боеви глави на тактички наведувани ракети, објави денеска севернокорејската државна агенција КЦНА, пренесува Ројтерс.

Во исто време, севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун посети фабрика за оружје која произведува „голем систем за оружје“, се вели во соопштението на CCNA.

Во вторникот беше тестиран подобрен ракетен систем со долг дострел, а во четвртокот беше одржан уште еден тест за да се потврди моќта на конвенционалната боева глава на тактички управувана ракета, соопшти агенцијата.

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

watch animes That Time I Got Reincarnated as a Slime

Naruto (Dub) Episode 218

My Hero Academia Season 3 (Dub)

anime website Death Note