October 18, 2021 12:49
Македонија

Сеад Кочан ќе мора да плати 17 милиони евра на државата

Еден дел од средствата гледаме во поскоро време да бидат директно инкасирани, додека за еден дел ќе треба постапки да се водат, рече Заев.

Премиерот исто така објасни зошто досега државата не успеа да наплати или да конфискува ништо од тие 17 милиони евра за кои се товари бизнисменот.

– Секако државата продолжува во сите свои чекори за наплата на побарувањата. Ние имаме и пресуда од 17 милиони евра. Еден дел од средствата гледаме во поскоро време да бидат директно инкасирани, додека за еден дел ќе треба постапки да се водат, затоа што еден од средствата на Трансмет и Сеад Кочан и се дел од правосилната одлука, а се ставени под хипотеки на самите банки, и секако правните постапки ќе доведат што попрво се наплатува, долгот кон државата или кон банките – одговори Заев.

Animepahe: Her Blue Sky anime episode Full online free at https://animepahe.cc watch anime free

Website https://wcostream.cc: Watch Code Geass: Lelouch of the Rebellion II - Transgression wcostream Episode Full paw patrol wcostream

AnimeTV: Shenmue: The Movie anime episode Full online free at https://animetv.cc stream anime to tv

Website https://animedao.nl: Watch Star Ocean EX (Dub) animedao Episode 26 anime online

Bit: https://bit.ly/gogoanimebe

Flickr: https://www.flickr.com/people/[email protected]/