October 17, 2021 16:36
Македонија

Сеад Кочан бара помилување од државата

Осудениот бизнисмен Сеад Кочан, кој одлежа нешто над две години од затворската казна од четири години и осум месеци за случајот „Труст“, бара помилување од државата, објави Алсат, повикувајќи се на свои извори.

Според информациите на телевизијата, Кочан веќе проследил барање до Министерството за правда да биде пуштен од затвор пред да ја одлежи во целост изречената казна.

AnimeKisa Watch anime online, English anime online HD

AnimeFLV: Yokohama Kaidashi Kikou: Quiet Country Cafe anime episode 2 online free at https://animeflv.uk watch anime free

AniWatch: Najica Blitz Tactics anime episode 12 online free at https://aniwatch.pro anime sites

Website https://animetv.cc: Watch The Asterisk War Season 2 animetv Episode 12 japanese anime tv

Git qt: https://git.qt.io/animefreakws

Mastodon: https://mastodon.top/@animefreakws