October 20, 2021 14:25
Македонија

СДСМ: Oдиме напред, Мицкоски, Николовски, Каракамишева и ВМРО-ДПМНЕ бадијала навиваат за неуспех на државата

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски останаа единствени што не го принзаваат успехот на државата во последната година, нотиран и во најпозитивниот Извештај на Европската комисија откако сме земја кандидат за членство во ЕУ, се вели во соопштението на СДСМ, како реакција на соопштеноето на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски и неговите соработници како Тања Каракамишева и Александар Николовски гласно навиваат Северна Македонија да не ги започне преговорите со ЕУ иако Европската комисија даде чиста, безусловна препорака за почеток на преговорите.

За само две години, од заробена држава станавме светол пример во регионот. Тоа е признаено од сите освен од Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ.

Додека државата прави крупни чекори во евроинтегративниот процес, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски остануваат заглавени во матрицата на деструкција, криминал и антидржавно однесување, но не нема да успеат да ја вратат државата назад во темното минато.

Им се допаѓало тоа или не, Северна Македонија станува 30 земја членка на НАТО и напредува во интеграцијата кон ЕУ.

Watch Ultimate Teacher Episode Full

https://animekisa.in dubbed anime

Animepahe Watch anime online, English anime online HD

Website https://4anime.biz: Watch Obake no Q-tarou 4anime Episode 12B hunter x hunter 4anime

Question2answer: https://www.question2answer.org/qa/user/kissanimemx

Forexfactory: https://www.forexfactory.com/animefreakws