February 27, 2021 11:08
Македонија

СДСМ се брука со лажни соопштенија за заштита на животна средина во истиот ден кога роднини на функционери на власта каубојски поставуваат незаконски мрежи за лов на пастрмка во Охридското езеро

 

СДСМ се брука со лажни соопштенија за заштита на животна средина во истиот ден кога роднини на функционери на власта каубојски поставуваат незаконски мрежи за лов на пастрмка во Охридското езеро.

Срамно е СДСМ да говори за животна средина додека граѓаните дишат отров.

Македонија е на врвот на светските листи според загаденоста во земјата. Скопје е секојдневно помеѓу 10-те најзагадени градови во светот.

Неспособноста на власта се одразува врз здравјето на граѓаните на Македонија бидејќи дишат најзагаден воздух.

Власта нема вложено ниту еден денар во проект за заштита на животната средина и поради тоа Македонија е критикувана и во извештајот на ЕК.

СДСМ нема ниту еден проект за енергетска ефикасност, за заштита на биодиверзитетот на езерата низ земјата.

Зоран Заев декларативно пред избори говореше дека е против отворање на рудникот Иловица, но сега молчи. Со работата на рудникот Иловица ќе се уништи целиот регион околу самиот рудник. Ова е само еден од низата докази каде што се увидува дека Заев распродава се со цел повеќе пари да му влезат во џебот и тоа на штета на граѓаните.

 

Watch By the Grace of the Gods (Dub) Episode 7 (https://gogoanime.be/m/kpvg/ep-7) at website https://gogoanime.be detective conan gogoanime

Watch Boruto: Naruto Next Generations Episode 60 (https://crunchyrollfree.com/m/gkNK/ep-60) at Crunchyroll crunchyroll free premium account 2020