March 7, 2021 09:59
Македонија

СДСМ сака политички попис, не прифатија фингерпринт терминали, и одат на попис со однапред договорени бројки

СДСМ целосно одби употреба на фингерпринт терминали при попишување, со што ќе може да се попишат само оние кои се реално присутни, односно резидентно население. Доколку власта сака статистика, тогаш немаше да има воопшто проблем со употреба на фингерпринт терминали.

Заев сака попис кој е однапред договорен, со испазарени бројки.

Заев ќе спроведува попис со едноставно диктирање на матични броеви без дополнителна проверка.

Дека СДСМ не сака реален попис е доказ и дека ги одбија сите амандмани на ВМРО-ДПМНЕ, кои имаа за цел подобрување на законот за попис.

Се што прави власта е на сила и на штета на граѓаните. Дополнително на се, власта не се откажува од пописот, иако во време на пандемија тој е исклучително опасен. Имено од попис се откажаа држави како Германија, Србија и други, но не и Заев.

После се разумот е последното нешто кое го очекуваме од Заев, но затоа го повикуваме претседателот Стево Пендаровски да не го потпишува Законот за попис и да го спречи овој фалсификат во обид.

 

 

Watch The Rising of the Shield Hero (Dub) Episode 22 (https://kissanimeonline.com/m/Kga4/ep-22) at website https://kissanimeonline.com. See more vinland saga kissanime

Dr. Stone: Stone Wars Eve of the Battle Special Feature (https://animefreak.ws/m/xWJB) Episode Full at website https://animefreak.ws animefreak bleach