Македонија

СДСМ: Презедовме морални чекори и покрај тоа што вработувањата беа транспарентни

СДСМ презел морални чекори и покрај тоа што процесот на вработување бил транспарентен и законски, а лицата целосно ги исполнувале критериумите, велат од владејачката партија.

Од СДСМ апелираат до најголемата опозициска партија да побара од своите членови да ги повлечат роднините од позициите кои им ги обезбедиле за време на 11-годишното владеење.

„Еве шанса на ВМРО-ДПМНЕ да се докаже, нека побара од своите сопартијци да ги повлечат своите роднини од позициите кои им ги обезбедиле за време на нивното 11-годишно владеење. Таткото и сестрата на генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, вработени во ЦУК и МВР нека се откажат од работните места. И оние 625 лица во РЕК Битола вработени преку партиски списоци на ВМРО-ДПМНЕ“, велат од СДСМ.

Додаваат дека за ВМРО ДПМНЕ моралот е непозната категорија, со оглед на тоа дека никогаш не бил применет ниту, пак, признаен.

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch Boruto: Naruto Next Generations

Bleach (Dub) Episode 360

dubbed anime AniWatch Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

english anime Attack on Titan

aniwatcher app AniWatch That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

tải go88