July 23, 2021 21:29
Македонија

СДСМ: Ние на терен со граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ изолирана, во темните подруми на лажните вести и деструкции

СДСМ: Ние на терен со граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ изолирана, во темните подруми на лажните вести и деструкции

Скопје, 21 јуни 2021 
Секојдневно се потврдува разликата помеѓу одговорниот, државнички однос на СДСМ и деструктивноста на ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски.
Додека СДСМ секојдневно е на терен меѓу граѓаните, на маалки и урбани средби, на граѓански трибини, ВМРО-ДПМНЕ е сама и изолирана, во темните подруми на лажните вести и деструкциите.
СДСМ заедно со граѓаните ја гради новата програма, ја создава најдобрата кадровска и програмска понуда за секоја општина.
Го слушаме гласот на граѓаните, ги следиме нивните потреби и барања и истите ги претвораме во конкретни решенија од програмата за следните избори.
Во исто време, ВМРО-ДПМНЕ е осамена во режимската матрица и се што прави е обиди за блокади, пласирање лажни вести и деструкција на секое можно поле.
СДСМ во континуитет покажува дека за нас зборот е збор, ВМРО-ДПМНЕ во континуитет покажува дека се единствени на браникот на криминалот.
Затоа сите релеватни анкети покажуваат дека СДСМ е фаворит на следните избори, затоа што граѓаните знаат дека само СДСМ може да го донесе најдоброто за нивната општина, најдоброто за државата.
Центар за комуникации со јавноста на СДСМ

_________________________________________________________________

МИА овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки

KissAnime - Watch Anime Online Free English Sub & Dub | Kiss Anime. Kujibiki♥Unbalance (https://kissanime.mx/m/4AXL) Episode 12

AnimeFreak Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Watch The Case of Hana & Alice Episode Full

https://wcostream.cc wcostream attack on titan. Watch Bishoujo Senshi Sailor Moon R: Make Up! Sailor Senshi Episode Full

KissAnime Fileforum: https://fileforum.com/profile/kissanimemx